JÜRİ


İrem Altuğ

Jüri Üyesi (Oyuncu)

Çocuk yaşlarda reklamlarda oynayarak oyunculuğa başlayan İrem Altuğ, İstanbul Kültür Oyuncuları Tiyatro topluluğunda 6 sene oyunculuk eğitimi almış ve çocuk oyunlarında sahneye çıkmıştır. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölümünde iki sende okuduktan sonra oyunculuk eğitimine San Francisco State Üniversitesinde devam etmiş, daha sonra New York da Herbert Berghof Oyunculuk okulunda farklı kuramlar üzerine oyunculuk atölyelerine katılmıştır.

Karılar Koğuşu, Eve Giden Yol, Kirpi, Melekler ve Kumarbazlar, Nar ve Yola Çıkmak sinema filmlerinde tanıdığımız İrem Altuğ, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Ihlamurlar Altında, Vazgeç Gönlüm, Kayıp Aranıyor ve Aşk Ekmek Hayaller adlı TV dizilerinde rol almıştır. Ümit Ünal’ın yönettiği Nar filmindeki performansıyla 2011 Sadri Alışık Sinema ödüllerinde en iyi kadın oyuncu adaylığına gösterilmiştir.

Kısa filme her zaman ilgi duyan oyuncu, Amerika’da yaşadığı dönemde çeşitli kısa filmlerde yer almıştır. Kendi yazıp oynadığı Direk Aşk kısa filmi Cannes Film Festivali Short Corner bölümüne seçilmiş, yurt içinde ve dışında çeşitli festivallerden ödüller almıştır. Soner Sert’in yazıp yönettiği Ardından kısa filmindeki performansıyla 4. Hak İş Kısa Film Festivalinde en iyi kadın oyuncu ödülünü almıştır.

Oyunculuk dışında çeşitli kısa ve uzun metraj senaryolar yazan İrem Altuğ, altı senedir Sinematek sinema okulunda kamera önü oyunculuk dersleri vermekte ve oyunculuk atölyeleri hazırlamaktadır.

SPONSORLAR