JÜRİ


Pınar Şenel

Ulusal Belgesel, Deneysel, Animasyon Jüri Üyesi

Hacettepe Üniv. Kamu Yönetimi ve Ankara Üniv. DTCF Tiyatro – Dramatik Yazarlık mezunu. Yüksek lisansını da DTCF Tiyatro bölümünde yaptı. Hamlet’in göstergebilim yöntemiyle çözümlemesini içeren yüksek lisans tezi, “Biraz da Sevgiyle Bak Danimarka’ya” adıyla yayınlandı. Bilkent Üniv. ve Ankara Üniv.’de Dramaturgi ve Göstergebilim dersleri verdi. Serhat Kalkınma Ajansı’nın düzenlediği Kısa Film ve Belgesel yarışmasında jüri üyeliği yaptı. Uluslararası Tiyatro Eleştirmenleri Birliği üyesi. Gazete, dergi ve internet sitelerinde tiyatro, sinema ve kitap tanıtımı üzerine yayımlanmış yazıları var: pinarsenel.blogspot.com

1999’dan beri radyo-tv programcısı olarak çalıştığı TRT’de, 2006 yılında yurt dışında yaşayan Türklere yönelik bir öykü yarışması düzenledi ve katılımcı öykülerden bir seçkiyi Evinde Yabancı adıyla 3 dilde yayınladı. Bu yayınlarla 2008 yılında Frankfurt Kitap Fuarı’na TRT temsilcisi olarak katıldı. Aynı yıl Çağdaş Gazeteciler Derneği’nin yarışmasında Almanya’daki Türkiye’nin Müziği adlı programıyla En İyi Radyo Programı ödülü aldı.

2013’ten bu yana belgeseller yapıyor: İshak Paşa Sarayı (2013), Bir Bahçeden Bir Bahçeye Geçer Gibi: Macaristan.(2015), derleyen: Bela Bartok (2015), Çerçevede Yeni Hayat (2018)

Çerçevede Yeni Hayat,  2018-19 yıllarında, Barcelona-New York-Paris İnsan Hakları FF, Peloponnisos Belgesel FF, Uçan Süpürge Kadın FF, Zeugma FF, Türk Dünyası Belgesel FF ile Seferihisar Belediyesi’nin “Mahallemizin Kadınları Sinema Yapıyor” atölyesine davet edildi.  

SPONSORLAR