JÜRİ


Müge Özen

Kurmaca Kategorisi Jüri Üyesi

2005 yılına Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakütesi’nden mezun oldu. D Productions ve Mars Entertainment Group’ta film alım departmanlarında çalıştı.

2012’de AC Film bünyesine katıldı, halen şirkette yapımcılık görevini yürütmektedir.

2015’te arthouse filmlere ve ortak yapıma odaklanan Solis Film’i kurdu ve 2017’de EAVE Producers Workshop programını tamamladı. 2020’den beri Solis Cinema Sessions adı altında proje geliştirme eğitimleri vermektedir. 2021 Antalya Film Forum’un ortak direktörlüğü görevini üstlenmiştir.

Şu günlerde Orçun Behram’ın ikinci uzun metraj filmi “Cenaze” ve “Ayak İşleri” dizisinin ikinci sezonunun ön hazırlığı ile Liman Film ortaklığıyla gerçekleşecek Burcu Aykar’ın ilk uzun metrajı “Gölgeler Çekildiğinde” projesinin finansman sürecini yürütmektedir.

Filmografi

Yapımcı, “Ayak İşleri”, 2021, (yön. Caner Özyurtlu), Platform: Gain

Yapımcı, “Bir Nefes Daha”, 2020, (yön. Nisan Dağ), Tallinn Black Night FF Main Competition En iyi Yönetmen Ödülü, Santa Barbara FF En İyi Yabancı Film Ödülü, Dünya Satışı: Magnolia Pictures

Yapımcı, “Biz Böyleyiz”, 2019, (yön. Caner Özyurtlu)

Ortak Yapımcı, “BİNA”, 2019, (yön. Orçun Behram), Toronto International FF (2019), Sitges FF ana yarışma(2019), Austin Fantastic FF

Yapımcı, “Ağzı Olmayan Kız”, 2019, (yön. Can Evrenol), Tallinn Black Night FF Ana Yarışma, Dünya Satışı: Versatile

Ortak Yapımcı, "Radiogram", (2017, yön. Rouzie Hassanova), Sofia Film Festival, Dünya Satışı: IntraMovies

SPONSORLAR