JRİ


Batuhan Köksal

Ulusal Belgesel, Deneysel, Animasyon Jürisi

Batuhan Köksal 1987 yılında İzmir'de doğdu. 2011 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Sahne Sanatları Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Devlet Tiyatrosu ve kurucu kadrosunda yer aldığı Tiyatro Terminal'de uzun yıllar oyunculuk yaptı. Üniversite  yıllarından itibaren dijital görselleştirme ve üç boyutlu animasyon ile ilgili üretimler yapmaya başladı. Üretimlerini hem ticari hem de kreatif alanlarda devam ettirdi.

2016 yılında ilk kısa animasyon filmi Arkhe'yi tamamladı.  Arkhe ile  İzmir Kısa Film Festivali başta olmak üzere pek çok festivalden ödülle döndü. 2017 yılında Kültür Bakanlığının desteği ile Fabrika adlı kısa animasyon filmini tamamladı. Fabrika, 2020 yılına kadar festival yolculuğuna devam etti. Yurt içi ve yurt dışı pek çok festivalde gösterildi ve ödüller kazandı.  

İlerleyen dönemlerde djitaldeki üretim ve yaratım süreçlerini yeni alanlara taşıyarak çalışmalarını sürdürdü. Vr ve Ar alanlarında projeler geliştirdi. Pek çok dijital müze ve web uygulamasında animasyonlar ve modellemeler yaptı. 2021 yılında Sezen Aksu'nun "Yandı İçim" adlı klip çalışmasının animasyonlarını hazırladı. 

Çalışmalarına, 2020 yılında kurucu ortağı olduğu ArkheTech Games şirketinde  aktif olarak devam etmektedir.

SPONSORLAR