HABERLER


Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali devam ediyor.

7 Kasım Salı günü, festivalin ana salonlarından biri olan Fransız Kültür Merkezi’ndeki, Busho Film Festivali 2017 Seçkisi gösterimleriyle başlayan Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali devam ediyor.

Festivalin ikinci gününde televizyonun popüler dizisi “Şevkat Yerimdar”ın sevilen oyuncuları Burak Demir, Başak Parlak ve dizinin yönetmeni Bülent İşbilen, Yüksek Teknoloji Üniversitesi’nde öğrencilerle buluştular.

Bülent İşbilen dizisi ile ilgili deneyimlerini aktarırken, genellikle önceli dizilerin yapılıp, daha sonra uzun metrajlı filmlerinin çekildiğini, fakat Şevkat Yerimdar’ın önce arkadaşlar arasında geliştirilip, internet üzerinden paylaşıldığını, oradan da sinema filminin, sonrasında da televizyon dizisinin çekildiğini anlattı. Bu anlamda çok iyi bir ekiple çalıştıkları için çok şanslı ve mutlu olduklarını dile getiren İşbilen, dizinin gördüğü ilgiden de çok mutlu olduklarını ekledi. Dizinin bu kadar çok sevilmesinin nedeni sorusuna ise; “Bu dizide sanat var, sanat galerisi var, vicdan var, kimsenin menşeine, ekonomik statüsüne bakmadan paylaşılan çok sıcak bir birliktelik var. Aşk da var. Herkesin çok sevdiği çok güzel bir mahalle var. Bu dönemde çok fazla rastlayamadığımız ve özlediğimiz bir mahalle bu. Bu nedenlerde çok sevildi.” diye yanıt verdi.

Oyuncular Başak Parlak ve Burak Demir ise, dizinin yaşayan karakterleri yansıtan rollerinden dolayı çok sevildiğini ve izleyicinin bir kaç saat de olsa izlerken, hayatın günlük sıkıntılarını unutabilecekleri güzel bir hikâyenin içinde olmaktan mutlu olduklarını dile getirdiler.

Filmler ücretsiz olarak Fransız Kültür Merkezi, Buca Belediyesi Tarık Akan Gençlik Merkezi ve Kültürpark içindeki İzmir Sanat ile katılımcı üniversitelerin salonlarında izlenebiliyor. Festival 12 Kasım’a kadar devam edecek. 

Sponsorlar